+90 535 576 2781
Aşiyan - Birds House
Aşiyan
metre karesi 3.000 TL'den başlayan fiyatlar

24/7 İletişim

Yardıma mı ihtiyacınız var?

+90 535 576 2781

BİZİM AHŞAP

Hangi malzemeleri kullanıyoruz

Yumuşak ağaçlar sert ağaçlardan daha zayıf değildir. Yumuşak ağaçlar sedir, köknar ve çam gibi iğne yapraklı ağaçlardan gelir ve biraz sarı veya kırmızımsı olma eğilimindedir. İğne yapraklı ağaçların çoğu hızlı ve düz bir şekilde büyüdüğü için, yumuşak ağaçlar genellikle sert ağaçlardan daha ucuzdur.

Sürdürülebilir bir şekilde büyütülmüş yumuşak ağaçlar bulmak da nispeten kolaydır, bu, dünyanın ormansızlaştırılmasına katkıda bulunmayacağınız anlamına gelir.

Köknar

Köknar, herhangi bir sayıda iğne yapraklı ağaçtan gelen yaygın kerestedir. Köknar gücü ve boyutsal kararlılığının yanı sıra çürüme ve zararlılara karşı doğal direnci ile bilinir. Çok dayanıklı bir yumuşak ağaçtır ve bu tür mükemmel dayanıklılık özelliklerine sahiptir ve işlenebilirliği ile ünlüdür.

Sedir

Sedirin aromatik olmasının bir kısmı, doğal bir antibakteriyel ve antifungal ajan olan thujaplicin'i taşımasıdır. Bazı sedir türleri de böcek kovucu niteliklere sahiptir. Sedir doğal yağlar içerir. Hafifliği ve stabilitesi ile birleştirildiğinde, inşaat için harika bir yumuşak ağaçtır. Sedir, eğilme ve sarkma eğilimi olmayan, özellikle güçlü bir ağaçtır.

Sarı Çam

Çam, yumuşak ağaçtır. Beyazıveya soluktur, çoğu sert ağaçtan daha esnek ve sağlamdır. Hafif, düz tanelidir. Çam ağacı kolay yetiştirilmesi ve yaygın kullanılabilirliği nedeniyle popüler bir seçimdir. Büzülmeye ve şişmeye karşı dayanıklıdır.

Beyaz Ladin

Beyaz ladin ağacı, esas olarak çeşitli inşaat, prefabrik evler, mobil evler ve mobilyalar için kağıt hamuru ve kereste olarak kullanılan yumuşak bir ağaçtır. Asitlere ve bazlara karşı oldukça dayanıklı, sert hava koşulları için iyidir. Karadeniz Kıyısı, Beyaz Ladin ile ünlüdür.