+90 535 576 2781
Omega Pod

Omega Pod

Omega Pod, birçok amaç için kullanılabilen yarım yuvarlak bir ahşaptır. Basit tasarımıyla bir ofise veya yaşam alanlarına dönüştürülebilir. Omega Podlarımız mevcut alandan en iyi şekilde yararlanan kompakt, benzersiz konut birimleridir. Yuvarlak tasarım alanını uzunluğunda kullanır, böylece mutfak tezgahını, banyoyı ve yatak odasına yerleştirbiliriz. 4m2 açık veranda ile toplam kapalı alan alanı 24m2’dir. Tavan yüksekliği tonozlu bir çatı ile 3,50 metredir.

Evin yuvarlak şekli inşaatın çok verimli olmasına yardımcı olur. Doğada, herhangi bir arazide bir veya daha fazla kapsülün pod resortlar oluşturmasını kolayca tasarlayabilirsiniz. Ahşabın sakinleştirici ve yatıştırıcı etkisi ve binanın şekli kendinizi çok güvende ve güvenli hissetmenizi sağlayacaktır. Tüm Omega bölmeleri açık mutfak, 1 yatak odası, duşlu banyo ve açık veranda ile donatılmıştır.

Omega Podumuzu genellikle mobilya için yer kaybetmemek için cam bir kapı ve bir yan pencere ile oluşturuyoruz, ancak pencere boyutları ve sayıları isteğe bağlı olarak değiştirilebilir. Podumuzu yerleştirmek için 4 x 7 metre boşluk gereklidir. Bu bir tatil yeri inşa etmek için veya birden fazla Pod eklemek ve yaşam alanlarını ayırmak için harika bir düşük maliyetli bir yöntemdir.

Bilgiler: Platform, ahşap kaplama ile kaplanmış çelik bir çerçeveden yapılmıştır. Kaplama kalınlığı 15cm olacaktır. Duvarlar çelik, ses, ısı ve su yalıtımlı yalıtımlıdır. Tüm evlerde elektrik ve sıhhi tesisat kalınlığı 15 cm. Kapılar ve pencereler, mutfak dolabı tezgahları ve banyo sıhhi tesisat ve montajları fiyata dahildir.

Bu evi farklı ahşap tiplerinde inşa edebiliriz, ancak farklı talep edilmediğinde genellikle sarı çam kullanırız.

Bilimsel açıdan dış mekânın stresi azaltan etkileri çok iyi kanıtlanmıştır. Doğanın olumlu faydaları, stres azaltma, iyileşme, dikkat ve genel sağlıklı yaşam için çok arzu edilir.

Omega Pod, size modern standartlara sahip mükemmel bir kabin yaşam hissi verir. Evlerimiz ayrıcalık, zenginlik ve materyalizm konusundaki değişen tutumlara doğal olarak bağldır. Küçük yaşama eğilim, hem kentsel hem de kırsal alanlarda artmaktadır ve küçük evlerle ilgili müzakereler devam etmektedir çünkü bu yönelimin tanımlamaları çeşitlidir ve genellikle yerel konut piyasalarına bağlıdır.

Neden ahşap?

Ahşabın faydaları

  • Stres azaltan etkiler
  • Sempatik sinir sistemi (SSS) aktivasyonunu azaltır
  • Ahşap, akustik, doğal ses yalıtımı sağlar
  • Bir ahşap evin içindeki nem seviyesi her zaman% 45 – 57 arasındadır – Bu insan sağlığı için en uygun seviyedir! Bu nem seviyesi, enfeksiyonların doğal yollarla yayılmasını önler. Bir ahşap evin ana avantajı, ahşabın her zaman içerdeki havadaki aşırı nemi emmesidir ve içerideki hava çok kuruduğunda nemi geri vermesidir.

Kesildiğinde çevreye onarılmaz hasarlar bırakan az bulunan ağaç türlerini kullanmıyoruz. Kullandığımız Ağaç Çeşitleri ve Özellikleri:

  • Ek işlem gerektirmeyen en yüksek yüzey kalitesi
  • Yüksek yapışma gücü
  • Yüksek stabilite ve boyutsal doğruluk, kalıcı geometrik şekiller.
  • Çevre dostu

Basit ama önemli kılıyoruz

Binanın tamamı; temel, dış duvarlar, çatı, pencereler ve kapıları da içerir. Evin tüm bu yapıları ve detaylarının profesyonel bir ekip tarafından, eksiksiz ve doğru bir şekilde birleştirilmesi gerekmektedir. Isı kaybının çoğu çatıdan meydana gelir, bu nedenle yalıtım malzemelerini doğru yerleştirmek önemlidir. Ahşap evin içine pencere ve kapıların doğru şekilde yerleştirilmesi de evin enerji verimliliğinde önemli bir rol oynamaktadır.

Omega Pod 2
Sahilde birden fazla Omega Pod kavramı. Bu görünen evde beyaz ladin ağacı kullanılmıştır.

Olağan şeylere olağandışı gözlerle bakın

Omega Pod’un iç tasarımı kişiye özel yapılabilir. Bir açık alan yapabilir veya mekanı banyolu bir yatak odasına bölebiliriz. Evlerimizin hepsi mutfak köşesi ve banyo ile donatılmıştır.

Omega Pod Plan
Omega içi birden fazla yatak seçeneği ile.

Başlangıç fiyatı metrekare başına 2.500 TL 24m2 x 2.500 = 60.000 TL Fiyata çelik ve ahşap işleri, standart döşeme (kişiye özel), standart Doğal Yapı banyo aletleri (kişiye özel), standart Doğal Yapı pencere ve kapı montajı, su, sıhhi tesisat ve elektrik hatları ile mutfak köşesi kurulumu dahildir.

* Arazi yapıları farklıdır, bu nedenle kuruluş işlerinin fiyatı farklı olabilir.
** Herhangi bir su veya elektirik aboneliği izininden sorumlu değiliz.
ÖNEMLİ: Bölgenizdeki inşaat kodları ve imar kısıtlamalarından sorumlu değiliz.

Omega Pod Render

Omega Pod Render 2

Omega Pod Plan 2