+90 535 576 2781
Aşiyan - Birds House

Aşiyan / Kuşlar Evi

Aşiyan modern ahşap görünümlü çelik çerçeveli popüler bir kabin tasarımıdır. Doğal bağlamda uyum içerisinde küçük bir sığınaktır. Bu evi farklı ahşap türlerinde inşa edebiliriz. Asiyan, 24m2 ile 60m2 arasında başlayan konforlu bir yaşam için ihtiyacınız olan her şeyi birleştirebilir. Aşiyan her türlü araziye kurulabilir. Küçük bir ailenin yaşaması, ofis alanı veya ticari yaşam için idealdir. Bir veya iki katlı olarak mevcuttur. Asiyan’ın tavan yüksekliği 5.50 metredir ve ihtiyaçlarınıza göre değiştirilebilir.

Dış mekanın stresi azaltan etkileri bilimsel açıdan çok iyi kanıtlanmıştır. Doğanın olumlu faydaları, stres azaltma, iyileşme, dikkat ve genel sağlıklı yaşam için çok arzu edilir.

Aşiyan, size modern standartlarda mükemmel bir yaşam kabini hissi veriyor. Evlerimiz ayrıcalık, zenginlik ve materyalizm konusundaki değişen tutumlara doğal olarak bağldır. Küçük yaşama eğilim, hem kentsel hem de kırsal alanlarda artmaktadır ve küçük evlerle ilgili müzakereler devam etmektedir çünkü bu yönelimin tanımlamaları çeşitlidir ve genellikle yerel konut piyasalarına bağlıdır.

Neden ahşap?

Ahşabın faydaları

  • Stres azaltan etkiler
  • Sempatik sinir sistemi (SSS) aktivasyonunu azaltır
  • Ahşap, akustik, doğal ses yalıtımı sağlar
  • Bir ahşap evin içindeki nem seviyesi her zaman% 45 – 57 arasındadır – Bu insan sağlığı için en uygun seviyedir! Bu nem seviyesi, enfeksiyonların doğal yollarla yayılmasını önler. Bir ahşap evin ana avantajı, ahşabın her zaman içerdeki havadaki aşırı nemi emmesidir ve içerideki hava çok kuruduğunda nemi geri vermesidir.

Kesildiğinde çevreye onarılmaz hasarlar bırakan az bulunan ağaç türlerini kullanmıyoruz. Kullandığımız Ağaç Çeşitleri ve Özellikleri:

  • Ek işlem gerektirmeyen en yüksek yüzey kalitesi
  • Yüksek yapışma gücü
  • Yüksek stabilite ve boyutsal doğruluk, kalıcı geometrik şekiller.
  • Çevre dostu

Basit ama önemli kılıyoruz

Binanın tamamı; temel, dış duvarlar, çatı, pencereler ve kapıları da içerir. Evin tüm bu yapıları ve detaylarının profesyonel bir ekip tarafından, eksiksiz ve doğru bir şekilde birleştirilmesi gerekmektedir. Isı kaybının çoğu çatıdan meydana gelir, bu nedenle yalıtım malzemelerini doğru yerleştirmek önemlidir. Ahşap evin içine pencere ve kapıların doğru şekilde yerleştirilmesi de evin enerji verimliliğinde önemli bir rol oynamaktadır.

Aşiyan - Birds House 2

Olağandışı gözlerle olağan şeylere bakın

Aşiyan’ın içi kişiye özel yapılabilir. Açık bir alan yapabilir veya mekanı banyolu bir yatak odasına bölebiliriz. Evlerimizin hepsinde mutfak köşesi ve banyo mevcuttur. Aşiyan’ın ilk katı 3,00 metre yüksekliğinde, ikinci katı 2 metredir.

Aşiyan - Birds House Plan

Bilgiler: Standart modelimiz Teras alanı dahil 8 x 4 = 32 m2 oturma alanı sunmaktadır. 2 katlı bir ev almaya karar verirseniz alt kat 28m2, Teras 4m2 dir., İkinci kat açık planı 12m2’dir. Toplam yaşam alanı ise 44m2 dir.

Platform çelik iskeletli ahşap kaplamadan yapılmıştır. Toplam kalınlık15cm dir. Yalıtımlı çelik çerçeve duvarları, 15 cm kalınlığında ahşapla kaplıdır.

Başlangıç fiyatı metrekare başına 3.000 TL 44 x 3 = 132.000 TL Fiyata dahil çelik ve ahşap işleri, standart döşeme (kişiye özel), standart Doğal Yapı banyo aletleri (kişiye özel), standart Doğal Yapı pencere ve kapı montajı , su, sıhhi tesisat ve elektrik hatları ile mutfak köşesi kurulumu dahildir.

* Arazi yapıları farklıdır, bu nedenle kuruluş işlerinin fiyatı farklı olabilir.
** Herhangi bir su veya elektirik aboneliği izininden sorumlu değiliz.
ÖNEMLİ: Bölgenizdeki inşaat kodları ve imar kısıtlamalarından sorumlu değiliz.

Aşiyan - Birds House 3